Trumai - brangus ir vertingas delikatesas

  • Trumai - brangus ir vertingas delikatesas

    Trumai yra tam tikra požeminių grybų rūšis, kurie laikomi viena iš brangiausių ir vertingiausių gastronominių gėrybių pasaulyje. Trumai auga šalia medžių šaknų, dažniausiai ąžuolų arba lazdynų, ir yra žinomi dėl savo intensyvaus ir unikalus aromato bei skonio. Tad kodėl jie tokie brangūs ir vertinami visame pasaulyje?

     

     Trumų rūšys


    Yra keletas pagrindinių trumų rūšių:

    • Juodieji trumai („Tuber melanosporum“) – dažnai vadinami „juodaisiais Perigoro trumais“, kurie auga Prancūzijoje ir kitose Viduržemio jūros regiono šalyse.
    • Baltieji trumai („Tuber magnatum“) – kilę iš Italijos, ypač iš Pjemonto regiono, ir yra laikomi dar brangesniais už juoduosius.
    • Vasaros trumai („Tuber aestivum“) – taip pat žinomi kaip „juodieji vasaros trumai“, kurie yra švelnesnio skonio nei žieminiai juodieji trumai.

    Trumai dažnai naudojami kaip gurmaniškas ingredientas, pridedant išskirtinį skonį įvairiems patiekalams, tokiems kaip makaronai, kiaušiniai, sūriai ar mėsos patiekalai.

     

    Kodėl trumai taip vertinami?


    Trumai yra labai vertinami dėl kelių pagrindinių priežasčių:

    1. Unikalus skonis ir aromatas: Trumai turi intensyvų, unikalų aromatą ir skonį, kuris yra sunkiai apibūdinamas, bet dažnai lyginamas su žemišku, riešutiniu ar net muskuso kvapu. Šis unikalumas suteikia patiekalams išskirtinį skonį, kurio negalima lengvai pakartoti naudojant kitus ingredientus.

    2. Reti ir sunkiai randami: Trumai auga po žeme, dažniausiai šalia tam tikrų medžių šaknų (pvz., ąžuolų, lazdynų), ir jų negalima tiesiog pasodinti kaip kitų kultūrų. Jie randami tik natūraliomis sąlygomis arba labai specifinėse aplinkose, todėl jų paieška yra sudėtinga. Trumų rinkimui dažnai naudojami specialiai dresuoti šunys ar kiaulės, kurios gali užuosti jų kvapą po žeme.

    3. Trumpas sezonas: Dauguma trumų rūšių turi labai trumpą rinkimo sezoną, todėl jų prieinamumas yra ribotas. Pavyzdžiui, baltųjų trumų sezonas Italijoje trunka tik kelis mėnesius rudenį, o tai dar labiau padidina jų vertę ir paklausą.

    4. Sunkiai kultivuojami: Nors kai kurie bandymai auginti trumus dirbtinėmis sąlygomis buvo sėkmingi, vis dėlto didžioji dalis trumų vis dar surenkama laukinėje gamtoje. Trumų auginimas reikalauja specifinių dirvožemio sąlygų ir mikroklimato, o sėkmingos derliaus užtikrinimas gali užtrukti kelerius metus.

    5. Kulinarinis prestižas: Trumai ilgą laiką buvo laikomi gurmanišku ingredientu, kuris suteikia patiekalams prabangos ir išskirtinumo. Daug garsiausių pasaulio restoranų ir šefų naudoja trumus, kad sukurtų ypatingus patiekalus, o tai dar labiau prisideda prie jų vertės.

    Dėl šių priežasčių trumai laikomi itin vertingais ir jų kaina rinkoje dažnai siekia šimtus ar net tūkstančius eurų už kilogramą, ypač kai kalbama apie retus baltuosius trumus. Mūsų parduotuvėje rasite platų produktų su trumais pasirinkimą. Tereikia tik išsirinkti ir ragauti!